im2020 | İçmimarlık öğrencileri proje yarışması

 

 

TMMOB İçmimarlar Odası’nın her yıl düzenlediği İç Mimarlık Bölümü Öğrencileri Proje Yarışması’nın üçüncüsü olan im2020, bu yıl Başkent Üniversitesi, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenleniyor. Yarışmaya son katılım tarihi 16 Ekim 2020 olarak belirlenmiştir.

 

Yarışma şartnamesi için :   im-2020_sartname.pdf             

Yarışmayla ilgili detaylı bilgi için:       http://imc.baskent.edu.tr

                                                               https://www.icmimarlarodasi.org.tr

Proje teslimleri, soru ve iletişim için: imyarismalari@gmail.com

 

 

 8 Ocak 2021 | Ödül töreni ve Kolokyum 

Başkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü ev sahipliğinde düzenlenen im2020 | İçmimarlık Öğrencileri Proje Yarışması ödül töreni ve kolokyumu 8 Ocak 2021 Cuma günü saat 17:00 'de zoom üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilmiştir. Etkinlik eş zamanlı olarak bölüm facebook sayfası üzerinden de yayınlanmıştır. Ödül töreni açılış konuşmaları ile başlamış, daha sonra yarışmanın 5 farklı kategorisinde eşdeğer mansiyon ve derece alan projeler açıklanmıştır. Törenin son oturumu moderatörlüğünü Doç. Dr. Umut Şumnu'nun (Başkent Üniversitesi) yaptığı yarışma kolokyumuna ayrılmıştır. 

1. yıl kategorisi adına Dr. Öğr. Üyesi Elif Güneş (Atılım Üniversitesi),  2. yıl kategorisi adına Doç. Dr. Sezin Tanrıöver (Bahçeşehir Üniversitesi) 3. yıl kategorisi adına Prof. Dr. Deniz Hasırcı (İzmir Ekonomi Üniversitesi) , 4. yıl kategorisi adına  Prof. Dr. Uğur Ulaş Dağlı (Doğu Akdeniz Üniversitesi) ve  Nilgün Çarkacı (İç Mimar/Eğitimci) , Mobilya kategorisi adına Doç. Dr. Gülçin Cankız Elibol (Hacettepe Üniversitesi) yarışma hakkındaki görüşlerini paylaşmıştır.

im2020 ödül töreni ve kolokyumu videosuna linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/baskentuniversitesi.imb

Yarışma kitapçığına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

im2020_kitapcik_1.pdf

im2020_kitapcik_2.pdf